Szkoła Podstawowa Specjalna w Rafałówce przy Ośrodku Rehabilitacyjno-Leczniczym w Rafałówce Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu

Szkoła Podstawowa Specjalna w Rafałówce przy Ośrodku Rehabilitacyjno-Leczniczym

w Rafałówce Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu

Rafałówka 2,
98-290 Warta
tel.: 043 829-68-20
fax: 043 829-68-20
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.zss-rafalowka.regiony.pl
 
Dyrektor: Katarzyna Ciesionik

 

Szkoła Podstawowa Specjalna w Rafałówce przy Ośrodku Rehabilitacyjno-Leczniczym w Rafałówce Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu jest placówką, w której każdy uczeń na miarę swoich możliwości nadrobi zaległości szkolne spowodowane nieobecnością na skutek długotrwałej choroby i po powrocie będzie mógł podjąć naukę w swej macierzystej szkole na poziomie swoich kolegów. Uczniowie uczęszczający do ww. szkoły są jednocześnie kuracjuszami przebywającymi na leczeniu klimatycznym w Ośrodku Rehabilitacyjno-Leczniczym w Rafałówce Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu. Pozostają pod opieką lekarzy: rehabilitanta, pediatry, neurologa, laryngologa, stomatologa,  a także opiekunki.
 
Grono pedagogiczne o wysokich kwalifikacjach, nastawione jest innowacyjnie wobec przyjętych przez szkołę założeń i chętne do systematycznego podnoszenia kwalifikacji. W Szkole Podstawowej Specjalnej w Rafałówce kocha się dzieci takimi, jakie są i nie szczędzi się wysiłku, aby każdemu stworzyć warunki do wszechstronnego rozwoju na miarę jego indywidualnych potrzeb i możliwości.  Pedagodzy  starają  się,  aby  uczniowie  stali  się  odpowiedzialni  za  zdrowie własne i innych, a także  za  stan   środowiska  naturalnego.  Wychowankowie  potrafią  korzystać z różnych źródeł informacji, stają się samodzielni i obowiązkowi.
 
Szkoła stwarza uczniom możliwość rozwijania swoich zainteresowań. Organizowane są wewnątrzszkolne i pozaszkolne:
- wystawy,
- występy,
- konkursy,
- zawody,
- uroczystości tradycyjne.
 
Szkoła Podstawowa Specjalna w Rafałówce współpracuje  ze   strażą   pożarną,   policją   i   nadleśnictwem, poradnią psychologiczno-pedagogiczną, biblioteka pedagogiczną i zaprzyjaźnionymi szkołami, oraz osobami i firmami prywatnymi wspierającymi działalność szkoły. Uczniowie uczestnicząc w licznych konkursach: plastycznych, ekologicznych i recytatorskich organizowanych przez różne instytucje otrzymują dyplomy, wyróżnienia, nagrody i podziękowania.
 
Napisane przez :  Tomasz Szenborn
Data publikacji:  28.12.2012 - 11:18
Osoba modyfikująca: Joanna Ciejek
Ostatnio zmieniany: 11.09.2017 - 11:19