Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim

Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim

ul. Dąbrowskiego 13
97-300 Piotrków Trybunalski
tel./fax 44 649 65 66
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.wodn.piotrkow.pl

 

https://www.facebook.com/WODN-Piotrków-Trybunalski-485181811504974/


 Dyrektor: Iwona Buchalska

Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim

 

Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim funkcjonuje od 1989 r., kontynuując tradycje Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego. Od 15 maja 2019 roku Ośrodkiem kieruje Iwona Buchalska. WODN w Piotrkowie Trybunalskim jest publiczną placówką doskonalenia nauczycieli samorządu województwa łódzkiego, a więc instytucją edukacyjną wspierającą nauczycieli z wielu miast i powiatów województwa poprzez prowadzenie wspomagania szkół i placówek oraz przygotowanie bogatej i różnorodnej oferty szkoleń dla nauczycieli i szkół. W każdym roku w szkoleniach prowadzonych przez konsultantów i doradców metodycznych z WODN w Piotrkowie Trybunalskim uczestniczy ponad 12 tysięcy nauczycieli. Potwierdzeniem jakości świadczonych przez Ośrodek usług edukacyjnych jest posiadanie akredytacji Łódzkiego Kuratora Oświaty oraz Certyfikatu ISO 9001:2015.
Misją i nadrzędnym celem WODN w Piotrkowie Trybunalskim jest współpraca z placówkami oświatowymi poprzez świadczenie usług edukacyjnych dla nauczycieli, kadry kierowniczej oświaty, pracowników systemu doskonalenia i doradztwa, nadzoru pedagogicznego i samorządu, prowadzenie działań na rzecz integracji lokalnego środowiska oświatowego poprzez inspirowanie wymiany doświadczeń i upowszechnianie nowatorskich inicjatyw nauczycieli.

Ośrodek prowadzi działania w ramach wspomagania szkół i placówek oświatowych, oferując wsparcie szkoły/przedszkola w wykonywaniu zadań wynikających z polityki oświatowej państwa, współpracę z dyrektorami i nauczycielami w diagnozowaniu potrzeb szkoły/przedszkola, pomoc w rozwiązywaniu specyficznych problemów. WODN w Piotrkowie Trybunalskim prowadzi i koordynuje działania sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli.

Oferta edukacyjna WODN zawiera propozycje form doskonalenia w zakresie edukacji elementarnej, humanistycznej, artystycznej, językowej, matematyczno-przyrodniczej, technologii informacyjnej, wychowania i profilaktyki, specjalnych potrzeb edukacyjnych, edukacji prozdrowotnej i ekologicznej, wychowania fizycznego, turystyki i wypoczynku, działań innowacyjnych, egzaminów zewnętrznych i pomiaru dydaktycznego, awansu zawodowego nauczyciela, zarządzania placówką oświatową oraz bezpieczeństwa i higieny pracy, dla wszystkich etapów kształcenia.

WODN w Piotrkowie Trybunalskim organizuje wiele cyklicznych przedsięwzięć, które na stałe wpisały się w krajobraz oświatowy ziemi łódzkiej, m.in.: Targi Wydawnictw Edukacyjnych, Wiosenną Akademię Sztuki, Interdyscyplinarny Konkurs Ekologiczno-Regionalny, konkurs historyczny „W imię miłości ojczyzny”, Dzień Głośnego Czytania Biblii.

Na łamach wydawanego przez Ośrodek kwartalnika „Forum Nauczycielskie” i na stronie internetowej promowana jest wartość edukacji, upowszechniane są materiały dydaktyczne
i przykłady dobrych praktyk, oraz prezentowane działania nauczycieli i szkół.

Na stronie internetowej www.wodn.piotrkow.pl i profilu na facebooku WODN w Piotrkowie Trybunalskim informuje o bieżących działaniach, realizowanych formach doskonalenia, publikuje materiały dydaktyczne, rejestruje wydarzenia Ośrodka, prowadzi galerię fotograficzną.


  

Napisane przez :  Tomasz Szenborn
Data publikacji:  28.12.2012 - 11:18
Osoba modyfikująca: Anna Włudarczyk
Ostatnio zmieniany: 30.01.2020 - 13:01