Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu


Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu

ul. 3 Maja 7
98-200 Sieradz
tel. 43. 822.36.91
fax 43. 827.30.71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.wodnsieradz.edu.pl

Dyrektor:  Olgierd Neyman


Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu funkcjonuje od 1989 r. Jego nazwa i struktura kilkakrotnie ulegała zmianom. Od 1 września 2012 r. Ośrodek funkcjonuje w nowej siedzibie. Od dnia 1 września 2017 r. Ośrodkiem kieruje Olgierd Neyman. WODN w Sieradzu obejmuje swoją działalnością powiaty: sieradzki, łaski, pajęczański, poddębicki, wieluński, wieruszowski i zduńskowolski.
WODN w Sieradzu stara się zapewnić swoim klientom usługę edukacyjną na najwyższym poziomie, czego potwierdzeniem jest posiadanie akredytacji Łódzkiego Kuratora Oświaty oraz Certyfikatu ISO 9001:2009.
Ośrodek organizuje szkolenia dla kadry kierowniczej szkół i placówek oraz nauczycieli różnych specjalności. Są to kursy kwalifikacyjne i doskonalące, warsztaty, seminaria, konferencje oraz szkolenia rad pedagogicznych. Konsultanci zatrudnieni w Ośrodku prowadzą również konsultacje zbiorowe oraz konsultacje indywidualne wynikające z bieżących potrzeb nauczycieli.
WODN w Sieradzu  prowadzi sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli różnych specjalności. Wspiera szkoły w rozwoju organizując kompleksowe wspomaganie szkół i placówek, zgodnie ze zgłaszanymi potrzebami.
WODN w Sieradzu współpracuje również ze szkołami podejmując działania na rzecz uczniów zdolnych. Opieką merytoryczną Ośrodka objętych jest szereg konkursów przedmiotowych organizowanych przez szkoły.
Działania podejmowane przez Ośrodek umożliwiają nauczycielom doskonalenie i zdobywanie nowych kompetencji zawodowych, wymianę doświadczeń pedagogicznych, inspirują do twórczych poszukiwań oraz przyczyniają się do rozwoju placówek oświatowych. Ośrodek umożliwia również wymianę doświadczeń między nauczycielami, a także w różny sposób promuje dobre praktyki.
Współpracując z Fundacją Rozwoju Edukacji w 2014 roku WODN w Sieradzu był też organizatorem wizyty studyjnej dla nauczycieli z państw Unii Europejskiej. Podczas tej wizyty nauczyciele z 9 krajów mieli okazję poznać polski system oświaty, jak również  odwiedzili szkoły i placówki z terenu działania Ośrodka.
Współpracując ze Stowarzyszeniem Edukacji i Rozwoju Rolnictwa Ekologicznego w Wojsławicach Ośrodek w roku 2014 był też współorganizatorem wizyty studyjnej dla polskich nauczycieli „Duńskie doświadczenia z edukacją”.
WODN w Sieradzu wspiera i koordynuje działalność Sieradzkiej Regionalnej Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie. Dzięki tej działalności ponad 50 szkół posiada regionalne i wojewódzkie certyfikaty Szkoły Promującej Zdrowie.
Od kilku lat funkcjonuje Oddział Ośrodka w Wieluniu, co wzbogaciło ofertę oraz sprawiło, że klienci mogą uczestniczyć w formach doskonalenia bliżej swojego miejsca pracy.
Oferta edukacyjna Ośrodka corocznie trafia do ponad 500 szkół i placówek oświatowych, a w szkoleniach organizowanych w przez WODN w Sieradzu uczestniczy ponad 6,5 tysiąca nauczycieli rocznie.
 

 

Napisane przez :  Tomasz Szenborn
Data publikacji:  28.12.2012 - 11:18
Osoba modyfikująca: Dorota Komar
Ostatnio zmieniany: 20.12.2019 - 12:21