Wydrukuj tę stronę

Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu, wchodzący w skład Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu


Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu

ul. 3 Maja 7
98-200 Sieradz
tel. 43. 822.36.91
fax 43. 827.30.71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.wodnsieradz.edu.pl

 

Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu funkcjonuje od 1989 r. Jego nazwa i struktura kilkakrotnie ulegała zmianom. Od 1 września 2012 r. Ośrodek funkcjonuje w nowej siedzibie. Z dniem 1 września 2021 r. został włączony w strukturę Centrum Rozwoju Edukacji WŁ w Sieradzu, na mocy uchwały XXXIV/449/21 Sejmiku Województwa Łódzkiego z dnia 27 sierpnia 2021 r.

WODN w Sieradzu obejmuje swoją działalnością powiaty: sieradzki, łaski, pajęczański, poddębicki, wieluński, wieruszowski i zduńskowolski. WODN w Sieradzu stara się zapewnić swoim klientom usługę edukacyjną na najwyższym poziomie, czego potwierdzeniem jest posiadanie akredytacji Łódzkiego Kuratora Oświaty oraz Certyfikatu ISO.

Organizuje szkolenia dla kadry kierowniczej szkół i placówek oraz nauczycieli różnych specjalności. Są to kursy kwalifikacyjne i doskonalące, warsztaty, seminaria, konferencje oraz szkolenia rad pedagogicznych. Konsultanci prowadzą również konsultacje zbiorowe oraz konsultacje indywidualne wynikające z bieżących potrzeb nauczycieli. WODN prowadzi sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli różnych specjalności. Wspiera szkoły w rozwoju organizując kompleksowe wspomaganie szkół i placówek, zgodnie ze zgłaszanymi potrzebami.

WODN współpracuje również ze szkołami podejmując działania na rzecz uczniów zdolnych. Opieką merytoryczną objętych jest szereg konkursów przedmiotowych organizowanych przez szkoły. Podejmowane działania umożliwiają nauczycielom doskonalenie i zdobywanie nowych kompetencji zawodowych, wymianę doświadczeń pedagogicznych, inspirują do twórczych poszukiwań oraz przyczyniają się do rozwoju placówek oświatowych.

WODN wspiera i koordynuje działalność Sieradzkiej Regionalnej Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie. Dzięki tej działalności ponad 50 szkół posiada regionalne i wojewódzkie certyfikaty Szkoły Promującej Zdrowie.

Od kilku lat funkcjonuje Oddział Ośrodka w Wieluniu, co wzbogaciło ofertę oraz sprawiło, że klienci mogą uczestniczyć w formach doskonalenia bliżej swojego miejsca pracy.

 

Napisane przez :  Tomasz Szenborn
Data publikacji:  28.12.2012 - 11:18
Osoba modyfikująca: Anna Włudarczyk
Ostatnio zmieniany: 29.10.2021 - 14:01