Wydrukuj tę stronę

Bursa Samorządu Województwa Łódzkiego w Łodzi wchodząca w skład Zespołu Szkół i Placówek Oświatowch Nowoczesnych Technologii Województwa Łódzkiego w Łodzi

Bursa Samorządu Województwa Łódzkiego w Łodzi (wchodząca w skład Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Nowoczesnych Technologii Województwa Łódzkiego w Łodzi)

ul. G. Narutowicza 122,
90-145 Łódź
tel.: (+42) 678-93-39
fax: (+42) 678-93-39
www.bursa.lodzkie.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Bursa Samorządu Województwa Łódzkiego w Łodzi rozpoczęła swoją działalność 1 września 2008 roku.

Zadaniem Bursy jest zapewnienie opieki i wychowania w czasie zamieszkania - uczniom gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży, szkół artystycznych, w tym uczniom wymagającym stosowania specjalnej organizacji nauki, metod pracy i wychowania, a także kolegium pracowników służb społecznych w okresie kształcenia się poza miejscem stałego zamieszkania, w wieku do 24 roku życia.

Bursa znajduje się w budynku 3 – kondygnacyjnym  z dwoma wejściami: od frontu i od boiska, gdzie można parkować samochody.
 
Bursa dysponuje 120 miejscami noclegowymi i zapewnia:

- wysoki standard pomieszczeń i wyposażenia,
- bardzo dobre warunki mieszkalne, do nauki i wypoczynku,
- zakwaterowanie w 1 i 2 osobowych pokojach z węzłem higieniczno -sanitarnym,
- dostęp do Internetu,
- organizację różnorodnych form pracy indywidualnej i grupowej.

Ponadto na terenie Bursy znajdują się 3 świetlice, w tym z salą telewizyjną, 2 pokoje do nauki, siłownia, 4 kuchnie, pralnie z suszarniami, a także sala konferencyjna.

Dzięki przeprowadzonej w latach 2010 – 2013 inwestycji, polegającej na modernizacji całej nieruchomości, Bursa zapewnia doskonałe warunki socjalno – bytowe, a przy tym bezpieczeństwo jej mieszkańcom. W sposób znaczący zostały podniesione standardy mieszkaniowe, dzięki czemu Bursa SWŁ w Łodzi wyróżnia się na tle innych placówek zapewniających opiekę i wychowanie uczniom kształcącym się poza miejscem zamieszkania.

Napisane przez :  Tomasz Szenborn
Data publikacji:  28.12.2012 - 11:18
Osoba modyfikująca: Dorota Komar
Ostatnio zmieniany: 20.12.2019 - 12:13