Bursa Samorządu Województwa Łódzkiego w Łowiczu wchodząca w skład Zespołu Szkół i Placówek Oswiatowych Województwa Łódzkiego w Łowiczu

Bursa Samorządu Województwa Łódzkiego w Łowiczu

(wchodząca w skład Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Łowiczu)

ul. Ułańska 2

99-400 Łowicz

tel. (+46) 837-58-85

fax (+46) 837-50-27

www.zespollowicz.pl/index.php/bursa

 

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

Bursa Samorządu Województwa Łódzkiego w Łowiczu powstała dnia 1 września 2009 roku na bazie zlikwidowanego internatu Szkoły Policealnej Samorządu Województwa Łódzkiego w Łowiczu. Zgodnie z uchwałą Nr XXXV/460/17 z dnia 27 marca 2017 r. z dniem 1 września 2017 r. Bursa została włączona do Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Łowiczu.

Bursa zapewnia opiekę i wychowanie uczniom klas VII i VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych, dla dzieci i młodzieży, oraz szkół artystycznych, w tym uczniom wymagającym stosowania specjalnej organizacji nauki, metod pracy i wychowania, a także słuchaczom kolegiów pracowników służb społecznych, w wieku do 24. roku życia.

Bursa dysponuje 50 miejscami noclegowymi i zapewnia:
- wysoki standard pomieszczeń i wyposażenia,
- bardzo dobre warunki mieszkalne, do nauki i wypoczynku,
- zakwaterowanie w 3 osobowych pokojach z węzłem higieniczno - sanitarnym,
- dostęp do Internetu,
- możliwość korzystania z profesjonalnej siłowni znajdującej się na terenie Zespołu,
- organizację różnorodnych form pracy indywidualnej i grupowej.

Ponadto na terenie Bursy znajduje się świetlica z salą telewizyjną, pokój do nauki oraz zaplecze kuchenne. Obiekt jest monitorowany.

Napisane przez :  Tomasz Szenborn
Data publikacji:  28.12.2012 - 11:18
Osoba modyfikująca: Dorota Komar
Ostatnio zmieniany: 24.12.2019 - 13:32