Jednorazowe stypendia naukowe Marszałka Województwa Łódzkiego

Jednorazowe stypendia naukowe Marszałka Województwa Łódzkiego przyznawane są od 2007 roku i mają na celu wspieranie najbardziej utalentowanych uczniów i studentów województwa łódzkiego.

Stypendium przyznawane jest w dwóch kategoriach:
1. „uczeń” – skierowane do uczniów szkół ponadpodstawowych (licea ogólnokształcące, technika, branżowe szkoły I i II stopnia, szkoły policealne, z wyłączeniem szkół dla dorosłych), którzy pobierają naukę na terenie województwa łódzkiego, bez względu na miejsce zamieszkania;

2. „student” – o stypendium mogą ubiegać się studenci studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich, którzy kształcą się na terenie województwa łódzkiego, bez względu na miejsce zamieszkania.

Szczegółowe zasady i tryb przyznawania stypendiów określa Regulamin przyznawania jednorazowych stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego, stanowiący Załącznik do Uchwały Nr XII/210/19 Sejmiku Województwa Łódzkiego z dnia 29 października 2019 r.
Pobierz Regulamin

Wszystkie niezbędne informacje oraz ogłoszenia o naborze dostępne są:
• na stronie internetowej www.lodzkie.pl (w zakładce: Edukacja)
• w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.lodzkie.pl (w zakładce: Ogłoszenia/Stypendia).

Kontakt
Informacji na temat stypendium udzielają pracownicy Departamentu Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego:
• Dorota Komar, tel. 042 291-98-30, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
• Joanna Ciejek, tel. 042 291-98-30, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytany 631 razy
Osoba publikująca :  Dorota Komar
Data publikacji:  29.01.2020 - 13:12