Stypendia artystyczne Marszałka Województwa Łódzkiego

Stypendia artystyczne Marszałka Województwa Łódzkiego przyznawane są przez Samorząd Województwa Łódzkiego od 2008 roku. Stypendia mają za zadanie sprzyjać rozwojowi młodzieży szczególnie uzdolnionej artystycznie, a także zachęcać młodych twórców do tworzenia projektów z zakresu twórczości artystycznej w jednej z dziedzin artystycznych, takich jak: sztuki wizualne, teatr, muzyka, taniec, film. Przede wszystkim stypendia pomagają w usuwaniu barier w rozwoju artystycznym, pozwalają na dofinansowanie zakupu instrumentów muzycznych czy profesjonalnych programów graficznych, a także na udział w krajowych  i  zagranicznych kursach mistrzowskich, szkoleniach, wystawach czy koncertach.

Stypendium przyznawane jest w dwóch kategoriach:

  1. „uczeń” – na umożliwienie rozwoju artystycznego uczniom i studentom szkół/uczelni artystycznych, zameldowanym na terenie województwa łódzkiego;
  2. „młody twórca” – na realizację autorskiego projektu artystycznego przez studentów, którzy nie przekroczyli 35 roku życia.

Szczegółowe zasady i tryb przyznawania stypendiów określa Regulamin przyznawania stypendiów artystycznych Marszałka Województwa Łódzkiego, stanowiący załącznik do uchwały Nr XXIX/386/16 Sejmiku Województwa Łódzkiego z dnia 25 października 2016 r., z późn. zm.

Wszystkie niezbędne informacje oraz ogłoszenia o naborze dostępne są:

·         na stronie internetowej www.lodzkie.pl (w zakładce: Kultura)

·         w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.lodzkie.pl (w zakładce: Ogłoszenia/Stypendia).

Informacji na temat stypendium udziela Anna Salska, tel. 042 291-97-43, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytany 446 razy
Osoba publikująca :  Anna Salska
Data publikacji:  30.01.2020 - 10:53
Osoba modyfikująca: Anna Salska
Ostatnio zmieniany: 30.01.2020 - 11:22