Nagroda Marszałka Województwa Łódzkiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury oraz szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz kultury

 

Nagroda ma na celu wyróżnienie osób i podmiotów przyczyniających się w sposób szczególny do rozwoju kultury i promocji województwa łódzkiego.

Nagroda może być przyznana, m. in:

  • artystom;
  • organizatorom wydarzeń kulturalnych i popularyzatorom kultury;
  • laureatom konkursów, przeglądów organizowanych na terenie województwa łódzkiego.

Nagroda Marszałka Województwa Łódzkiego jest przyznawana laureatom I Nagrody Konkursu im. Władysława Strzemińskiego w dziedzinach: Projekt i Sztuki Piękne oraz laureatowi II Nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego o „Rubinową Hortensję”.

Szczegółowe zasady i tryb przyznawania nagrody reguluje uchwała Nr XIV/159/15 Sejmiku Województwa Łódzkiego z dnia 27 sierpnia 2015 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu przyznawania Nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury oraz szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz kultury, zmieniona uchwałą Nr LVII/703/18 Sejmiku Województwa Łódzkiego z dnia 30 października 2018 r.

Wszystkie niezbędne informacje oraz ogłoszenia o naborze dostępne są:

·         na stronie internetowej www.lodzkie.pl (w zakładce: Kultura)

·         w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.lodzkie.pl (w zakładce: Ogłoszenia/Nagrody).

Informacji na temat konkursu udziela Anna Salska, tel. 042 291-97-43, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytany 293 razy
Osoba publikująca :  Anna Salska
Data publikacji:  30.01.2020 - 11:30
Osoba modyfikująca: Anna Salska
Ostatnio zmieniany: 30.01.2020 - 11:54