Zapytanie ofertowe na dostawę licencji programu antywirusowego AS/ASVI/1/2021

Odpowiedzi na pytania do zapytania ofertowego na dostawę licencji programu antywirusowego AS/ASVI/1/2021

1. Czy zamawiający udostępni i usunie hasła zabezpieczające z posiadanego programu antywirusowego, a tam gdzie jest możliwość usunie program za pomocą konsoli zarządzającej programu ?

Zamawiający podtrzymuje zapisy w załączniku nr 1.

2. Czy racji tego, iż program ESET Endpoint Protection Advanced, nie obsługuje systemu iOS, zamawiający jest skłonny usunąć ten zapis ?

Zamawiający rezygnuje z wymogu instalacji programu na systemie iOS.

3. Czy zamawiający chce zainstalować ESET Endpoint Protection Advanced, na urządzeniach z systemem Android ? – jeżeli tak, to czy zamawiający jest w stanie mniej więcej oszacować ilość takich urządzeń ??
Wiedza ta jest potrzebna w celu wyliczenia kosztów wdrożenia. Jeśli poprzednie pytanie potwierdza chęć instalacji ESET Endpoint Protection Standard na systemach Android to czy w przypadku małej ilość
urządzeń z systemem Android (do 10 urządzeń) zamawiający wyrazi zgodę na instalację programu antywirusowego przez Państwa przeszkolonego pracownika przy pełnym wsparciu inżyniera
wdrażającego ?

Zamawiający wyraża zgodę na instalację programu na urządzeniach z systemem Android przez przeszkolonego pracownika przy pełnym wsparciu inżyniera wdrażającego.

4. Jakie wersje AV mają Państwo obecnie i czy instalacja ich była wykonywana przez ActivDirectory ? Czy chcą Państwo wykonać instalacje przez samo ActivDirectory czy SCCM (System Center Configuration Manager) jeśli Państwo posiadają ?

Aktualnie posiadany program antywirusowy to Kaspersky Endpoint Security, Zamawiający nie posiada oprogramowania System Center Configuration Manager


5. Czy zamawiający posiada działającą i funkcjonującą konsolę centralnego zarządzania KAV, oraz czy posiada wszystkie hasła dostępowe do zainstalowanych komputerów ? Czy zamawiający przed wdrożeniem zobowiązuje się do wyłączenia wszystkich zabezpieczeń uniemożliwiających deinstalację KAV na stacjach końcowych ?

Odpowiedź:

Zamawiający posiada działającą konsolę centralnego zarządzania KAV oraz posiada dostępowe do komputerów na których ma zostać zainstalowany program antywirusowy. Zgodnie z załącznikiem nr 1 "...zamawiający udostępni wykonawcy lub usunie hasła zabezpieczające z posiadanego programu antywirusowego, a tam gdzie będzie taka możliwość usunie program za pomocą konsoli zarządzającej programu."

Dodatkowe informacje

 • Sygnatura zapytania ofertowego *: AS/ASVI/1/2021
 • Opis przedmiotu zamówienia *:

  Opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączeniu

 • Termin wykonania zamówienia *:

  Termin wykonania zamówienia znajduje się w załączeniu.

 • Miejsce wykonania zamówienia *:

  Dostawa do siedziby Zamawiającego na koszt Wykonawcy. Zamawiający wymaga, aby dostawa została zrealizowana bezpośrednio przez Wykonawcę bez pośredników i firm spedycyjnych.

 • Warunki udziału w zapytaniu:

  Warunki udziału w zapytaniu znajdują się w załączeniu

 • Kryteria oceny ofert: cena (brutto) *: 100%
 • Termin składania ofert *:

  Termin składania ofert upływa w dniu 25 stycznia 2021 r. o godz. 1200.

Pobierz załącznik:

Czytany 225 razy
Osoba publikująca :  Sylwia Białas
Data publikacji:  11.01.2021 - 13:48
Osoba modyfikująca: Joanna Pluta
Ostatnio zmieniany: 22.01.2021 - 10:54