System Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym

Urząd decyzją Marszałka Województwa Łódzkiego wdrożył System Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym (SPZK), który następnie został certyfikowany przez niezależnych audytorów z Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji. Podstawowym celem systemu jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia zagrożeń korupcyjnych poprzez stworzenie rozwiązań eliminujących lub w znacznym stopniu ograniczających możliwość wystąpienia takich zagrożeń. Wdrożenie systemu pomaga, poprzez zastosowanie unikalnej analizy ryzyka, w znalezieniu miejsc w organizacji, w których mogą wystąpić zagrożenia. W 2015 r. odstąpiono od certyfikacji systemu przeciwdziałania zagrożeniom korupcyjnym. System jest nadal utrzymywany i doskonalony z zgodnie z wymaganiami Standardu System Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym- wydanie 3.

 

Wszelkie informacje na temat działań o charakterze korupcyjnym dotyczące pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego można zgłosić:

  • pocztą na adres urzędu,
  • w biurze podawczym urzędu,
  • na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Zgłoszenie powinno zawierać następujące informacje:

1) dane personalne osoby zgłaszającej,

2) dane kontaktowe (tel., e -mail lub adres korespondencyjny),

3) dane personalne osoby, której dotyczy zgłoszenie,

4) opis wystąpienia incydentu o charakterze korupcyjnym.

Przesyłka ze zgłoszeniem wystąpienia incydentu o charakterze korupcyjnym powinna zawierać dopisek: „Zespół ds. Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym”.

Procedura zarządzania incydentem o charakterze korupcyjnym w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego - Zarządzenie Nr 23/15 MWŁ z dnia 14 maja 2015 r.

Zarządzenie Nr 46/19 MWŁ z dnia 29 lipca 2019 r. zmieniające zarządzenia Marszałka Województwa Łódzkiego

Zarządzenie Nr 22/15 z dnia 14 maja 2015 r. w sprawie przyjęcia Procedury identyfikacji i oceny ryzyka możliwości wystąpienia zdarzenia o charakterze korupcyjnym w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego”


 

Czytany 28080 razy
Osoba publikująca :  Marta Adamczewska
Data publikacji:  25.11.2013 - 14:08
Osoba modyfikująca: Adam Matusiak
Ostatnio zmieniany: 04.10.2019 - 11:28