Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim, wchodząca w skład Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim

Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim,
wchodząca w skład Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim

ul. Wojska Polskiego 2
97-300 Piotrków Trybunalski
tel. (+44) 649 50 77
fax (+44) 649 50 77

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://crepiotrkow.bip.wikom.pl/
www.pedagogiczna.edu.pl

 

W skład Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie wchodzą cztery filie: w Bełchatowie, Tomaszowie Mazowieckim, Opocznie i Radomsku.

Placówka z dniem 1 września 2021 r. została włączona w struktury Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim, na mocy uchwały nr XXXIV/451/21 Sejmiku Województwa Łódzkiego z dnia 27 sierpnia 2021 r.
Placówka, działając na rzecz społeczności lokalnej, a zwłaszcza nauczycieli i uczniów, stale się rozwija, nie tylko powiększając swe zbiory, ale również podejmując nowe wyzwania, które przynosi czas oraz podejmując nowe formy pracy na rzecz oświaty. Poza udostępnianiem zbiorów biblioteka prowadzi szeroką działalność dydaktyczno–informacyjną poprzez: służenie pomocą nauczycielom w wyborze lektur przydatnych w ich pracy wychowawczo–kształcącej, opracowywanie tematycznych zestawień bibliograficznych oraz nowości i wysyłanie ich do szkół, opracowywanie zestawień na zamówienie WODN, opracowywanie scenariuszy imprez oraz materiałów wzorcowych do wykorzystania, organizowanie lekcji bibliotecznych dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, organizowanie szkoleń z bibliotekarstwa dla nauczycieli bibliotekarzy szkolnych z wykorzystaniem warsztatu informacyjnego placówki, udzielanie im instruktażu, współpracę z WODN w zakresie obsady kadrowej kursów bibliotekarskich dla nauczycieli bibliotekarzy szkolnych przez pracowników BPP w Piotrkowie Trybunalskim, organizowanie praktyk zawodowych studentom bibliotekarstwa na zasadzie porozumienia z uczelnią wyższą.


Biblioteka wraz z filiami dysponuje centralnym katalogiem on-line w systemie „SOWA”, z którego mogą korzystać Czytelnicy bez wychodzenia z domów.

Główne zadania
Biblioteka pedagogiczna służy w szczególności potrzebom kształcących się nauczycieli, studentów przygotowujących się do zawodu nauczyciela. Do zadań biblioteki należy:
• gromadzenie, opracowywanie, ochrona, przechowywanie i udostępnianie użytkownikom materiałów bibliotecznych,
• prowadzenie działalności informacyjnej i bibliograficznej,
• inspirowanie i promowanie edukacji czytelniczej i medialnej,
• wspieranie działalności bibliotek szkolnych, w szczególności w zakresie organizacji
i zarządzania biblioteką.

:  Tomasz Szenborn
Data publikacji:  28.12.2012 - 11:18
Osoba modyfikująca: Aleksandra Chęcińska
Ostatnio zmieniany: 17.11.2023 - 10:24