Bursa Samorządu Województwa Łódzkiego w Sieradzu wchodząca w skład Zespołu Szkół i Placówek Oświatowch Województwa Łódzkiego w Sieradzu

Bursa Samorządu Województwa Łódzkiego w Sieradzu (wchodząca w skład Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Sieradzu)

ul. 3 Maja 7
98 - 200 Sieradz
tel./fax  (0 43) 822 50 76

https://www.bip.edukacja.sieradz.pl/

http://www.bursa.sieradz.pl/

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


Bursa Samorządu Województwa Łódzkiego w Sieradzu powstała dnia 1 września 2009 roku na bazie zlikwidowanego internatu Szkoły Policealnej Samorządu Województwa Łódzkiego w Sieradzu. Zgodnie z uchwałą Nr XXXV/458/17 z dnia 27 marca 2017 r. z dniem 1 września 2017 r. Bursa została włączona do Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Sieradzu.
Zadaniem Bursy jest zapewnienie opieki i wychowania w czasie zamieszkania - uczniom gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży, szkół artystycznych, w tym uczniom wymagającym stosowania specjalnej organizacji nauki, metod pracy i wychowania, a także kolegium pracowników służb społecznych w okresie kształcenia się poza miejscem stałego zamieszkania, w wieku do 24 roku życia.


Bursa dysponuje 70 miejscami noclegowymi i zapewnia:

- wysoki standard pomieszczeń i wyposażenia,
- bardzo dobre warunki mieszkalne, do nauki i wypoczynku,
- zakwaterowanie w 2 i 3 osobowych pokojach z węzłem higieniczno -sanitarnym,
- miejsce do korzystania z Internetu zaopatrzone w komputery stacjonarne,
- organizację różnorodnych form pracy indywidualnej i grupowej.

Ponadto na terenie Bursy znajduje się świetlica z salą telewizyjną, pokój do nauki, siłownia, 2 kuchnie. Obiekt jest monitorowany.

:  Tomasz Szenborn
Data publikacji:  28.12.2012 - 11:18
Osoba modyfikująca: Aleksandra Chęcińska
Ostatnio zmieniany: 03.08.2022 - 09:57